Aydınlık Mühendislik - Tadilat - Dekorasyon - Proje 
+90 (539) 783 38 00 info@antalyatadilatcin.com
Sıhhi Tesisat Tadilatı


Sıhhi Tesisat Tadilatı

SIHHI TESISAT

Sıhhi tesisat: binanın 3 ana tesisatından biri, sağlık donatımı da denir. tuvalet-mutfak-banyo gibi ıslak hacimlerin temiz su-pis su tesisatını, çatıdaki yağmur oluklarını filan vazife eder kendine, onlarla uğraşır. diğer ikisi ısıtma-havalandırma ve elektrik tesisatıdır.

gereçlerinin hemen altına, kötü kokuların ve gazların, yapı içine sızıntısını önlemek amacı ile bir sifon, boşaltma borusuna yönelten, sulu supap yerleştirilmiştir.

Sifonlar, tamiri gerektiğinde parçalar halinde ayrılabilirler. Sifonların girişinde ; saç, sabun ve atıkları engelleyecek şekilde süzgeçli bir bölüm bulunur.

Banyoda sıhhi tesisat gereçlerine bağlanan boşaltma boruları, çoğunlukla duvarların döşemeye yakın yerlerinde ve döşemede sıva altında yer alırlar; kurşundan yapılmış, klozetin yerleştirilmiş bir “çatal” da toplanırlar. 30 yıl bakım gerektirmezler.

Tabi tüm bunlar önceden yapılan sistemler şu anda böyle bir sisteme çok rastlayamıyoruz günümüzde tesisat parçalarının hemen hepsi plastik olarak üretiliyor. Sıhhi tesisat ustasıda malzeme gibi eskiden olduğu kadar iyi değil maalesef.

Tesisat problemlerinin en yaygınlarından olan su kaçağı, tamirden ziyade tespiti güç olduğu için deneyimli tesisatçıların dahi zorlandığı bir problemdir. Herhangi bir teknik ekipman kullanılmadan kaçağın kesin yeri, dışardan görülen küflenme ve ıslaklık gibi sorunlar olması halinde dahi ancak “tahmin” edilebilir. Zira kabarma, fayans atması, dökülme, terleme, damlatma, küf gibi problemlerin görüldüğü yerlerde kaçak her zaman tahmin edildiği gibi bir üst katta olmamaktadır. Onlarca yıl öncesinin imkanlarıyla iş yapan tesisatçılarınsa tek çaresi belirli yerleri kırmak ve açığa çıkan su borularını incelemektir. Neyse ki, firmamızın sunduğu “kırmadan” su kaçağı bulma hizmetleriyle tüm bu gereksiz, uzun süren ve daha önemlisi yüksek maliyetli uğraşlara gerek artık gerek yok…

Modern ekipmanlar kullanan firmamızın uzman tesisat ekibi, ev veya işyeri fark etmeden su kaçaklarını adeta eliyle koymuş gibi bulmaktadır. Özel olarak her tip tesisattaki su kaçaklarını bulmak için geliştirilen modern ekipmanlarımız, duvar veya zemine tek çekiç dahi vurmaksızın kaçağın yerinin bulunmasını sağlar. Uzun yıllar boyunca hatırı sayılır miktarların harcanması gereken su kaçağı problemini dakikalar içinde çözülen ve oldukça ucuz bir işe dönüştüren kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimiz sayesinde tek yerden müdahaleyle sızıntıdan yaklaşık 1 saat içinde ve “geri dönmemek üzere” kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçaklarının tamirindeki temel güçlük, kaçağın metrelerce uzunluğundaki tesisat borularının tam olarak hangi noktasında olduğunu belirlemektir. Bunun için akustik prensiple çalışan, bilgisayar destekli, dijital görüntülemeli ve kameralı su kaçağı tespit sistemleri kullanılabilmektedir. İnsanların röntgeni çekildiğinde kemiklerin net bir biçimde görülebilmesi gibi, metal aksamlı olan tesisat borularının da betonarme yapı içinden incelenmesini sağlayan sistemler ile su kaçağı tespiti deyim yerindeyse çocuk oyuncağı bir iş haline dönüşmüş durumda. Yeni teknolojileri kullanan cihazları kullanarak; ev ve işyerinizi şantiye alanına dönüştürmeden, bahçenizi köstebek yuvası haline getirmeden, işyerinizdeki tüm ticari faaliyetlerin günlerce aksamasına ve evinizin baştan aşağı molozla dolmasına izin vermeden kaçak tesisat probleminden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz.

Su kaçağının özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiple çalışan cihazlarla kısa sürede ve herhangi bir yeri kırmadan tespit eden ekiplerimiz, onay vermenizle zaman kaybetmeden tamir işlemine geçmektedir. Su borusundaki çok küçük kılcal çatlaklarda dahi sızan su, insan kulağı duymuyor olsa da belli bir frekans aralığına sahip ses çıkartır. İnsan kulağı değilse bile su kaçağı tespiti için kullandığımız özel sistemler bu düşük frekanslı sesleri algılayabilmektedir. Sesteki frekans değişimini takip ederek ekibimizin “noktasal” tespit yapmasını sağlayan bu tür sistemlerle su kaçağı bulma işlemi 5 ila 10 dakikalık bir iştir.Cihazla Su Kaçağı Tespiti Garanti Çözüm Sunuyor Mu?Firmamız tesisat sektöründe kullanılan yeni nesil cihazlar ve bilgisayar destekli sistemlerle ilgili gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Avrupa’da kullanılmaya başlayan yeni model ekipmanları zaman kaybetmeden ithal etmekte, bu sayede siz değerli müşterilerimize daha da kaliteli tesisatçı hizmetleri sunmaya çalışmaktayız. Tesisatın hangi materyalden yapıldığı ve betonarme yapının özellikleri fark etmeden ev ve işyerinizin tesisatındaki her tip su kaçağını dışardan kolayca tespit edebilmektedir. Ekiplerimizde görev alan ve bu modern teknoloji ürünü ekipmanları kullanan tesisatçılarımızın tamamı, su kaçağı bulma ve onarım konusunda gereken tüm bilgi birikime ve deneyime sahip teknisyenlerdir. Cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizde gizli ve çoklu kaçaklar da dahil olmak üzere; birkaç santim yanılma payı bile olmaksızın su kaçağını noktasal olarak tespit etmekteyiz. Tek yerden müdahalede bulunarak tamir işlemine geçmeden önce tesisatçılarımız doğrudan kaçağa ulaşılacağından emin olmaktadır.

Kanal Tıkanıklığı

Yanlış müdahalede bulunulması durumunda tuvalet ve hatta lavabo tıkanıklıkları dahi kanalizasyonda tıkanmaya yol açabilir. Ev ve işyerinizde kullanılan suyun yani atık suyun sisteme geri gönderilmesini sağlayan iletim ağları olan kanalizasyonlar, tıkanması halinde tabiri caizse yaşamın felç olmasına sebebiyet verir. İnsan sağlığını yakından alakadar eden, büyük bir problem olduğu için kanalizasyon, rögar ve kanal tıkanıklıklarında zaman kaybetmeden profesyonel çözümlerimize başvurun. Yaprak, izmarit ve çamur yüzünden tıkanan kanallar ile her tip logar tıkanıklığı, kullandığımız teknolojik gider açma sistemleri ile bizim için çocuk oyuncağı. Avrupa’dan ithal kanalizasyon tıkanıklığı açma sistemlerimiz en sert ve derin tıkanıklıklarda dahi kısa sürede sonuç almamızı, sizin de tıkanıklık sorunundan çok makul bir bütçeyle kurtulmanızı sağlamaktadırTuvalet Tıkanıklığı

 

Suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtları, kişisel hijyen ürünleri, saç ve beden kılları, temizlik suları yüzünden tıkanan tuvaletler kanalizasyonun da tıkanmasına sebep olabileceği için mutlaka profesyonel müdahaleyle açılmalıdır. Ofis, mağaza, ev fark etmeden zemini silmek için kullanılan temizlik suları pek çok insan tarafından tuvalete dökülür. Kirli suyun içinde çamur ve kum da olduğu için suyun tuvalete dökülmesi, gider borularının hızla tıkanmasına neden olur. Tuvalet kağıdı ve hijyen ürünleri yüzünden de tıkanabilen tuvaletlerin açılması için Rothenberger R600 gider açma robotları kullanıyoruz. Bu robot cihazlar 35 metrelik uzantısı ile derin tıkanıklıklarda bile, kanalizasyon tıkanıklığı oluşmadan probleme hızla ve her zamanki gibi hiçbir yeri kırmadan çözüm getirebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

antalya tadilat

antalya tadilat firmaları

antalya ev tadilatı fiyatları
antalya ev tadilat işleri
antalya ev tadilatı yapan firmalar
antalya komple tadilat
antalya komple ev tadilatı maliyet
antalya tadilat dekorasyon işleri
tadilat işleri yaptırmak isteyenler
ev tadilatı hesaplama

antalya tadilat dekorasyon fiyatları
ev tadilat işleri
ev tadilatı yapan firmalar antalya
tadilat dekorasyon işleri
antalya tadilat dekorasyon firmaları
ev tadilat dekorasyon
tadilat dekorasyon antalya
anahtar teslim tadilat fiyatları

 


SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN

Paylaş Paylaş Paylaş

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Komple Tadilat

Komple Tadilat
Havuz Tadilatı

Havuz Tadilatı
Sandviç Panel

Sandviç Panel
Çatı Tadilatı

Çatı Tadilatı
Dış Cephe Boya Tadilatı

Dış Cephe Boya Tadilatı
Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama
Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri
Balkon Tadilatı

Balkon Tadilatı
Ofis Ev Duvar Bölme Tadilatı

Ofis Ev Duvar Bölme Tadilatı
Boya Tadilatı

Boya Tadilatı
Seramik Mermer Fayans Tadilatı

Seramik Mermer Fayans Tadilatı
Sıhhi Tesisat Tadilatı

Sıhhi Tesisat Tadilatı
Parke Tadilatı

Parke Tadilatı
Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan
Wc&Banyo tadilatı

Wc&Banyo tadilatı


Ücretsiz Keşif İçin Hemen Arayın!

© 2020. All Rights Reserved.